#1 2012-05-01 06:08:57

 TheTescoPL

http://img825.imageshack.us/img825/9213/golduser.jpg

40741927
Call me!
Skąd: Dzierżoniów
Zarejestrowany: 2012-04-28
Posty: 144
Punktów :   
Hobby: Piłka nożna, cs , MC , lol :)
WWW

Instalacja modyfikacji i tekstur

Instalacja modyfikacji i tekstur
Wkurzająca jest lawina tematów z pytaniami "Jak zainstalować moda??!!???!"
Postanowiłem napisać w końcu poradnik, aby zapobiec temu.
Więc tak;
INSTALACJA MODÓW

Większość modyfikacji wymaga jeszcze innych do działania. Np.: ModLoadera.

Aby zainstalować ModLoadera i tym podobne musimy odnaleźć w internecie wersję, na wersję naszego Minecrafta. Potem należy odnaleźć folder Minecrafta. W Windowsie należy w okienku "Uruchom", które można otworzyć dzięki wciśnięciu kombinacji klawisza z logiem Windows i "R" wpisać %appdata%, oraz zatwierdzić Enterem.
Otworzy się okienko. Na pierwszym miejscu powinien ukazać się folder ".minecraft". Trzeba do niego wejść. Następnie do folderu "bin", potem otworzyć plik "minecraft.jar" WinRarem, bądź programem podobnym i przerzucić do niego zawartość ModLoadera, nie zapominając o usunięciu folderu META-INF.

Modyfikacje zwykle można zainstalować wchodząc do poprzedniego folderu, ".minecraft" i do folderu "mods". Możliwe, iż taki folder może nie istnieć, należy go utworzyć. Wszystkie modyfikacje wrzucamy tam w formacie .zip, który można utworzyć WinRarem.
Pobrane modyfikacje mogą nie być od razu nadające się do instalacji. Mogą posiadać pliki tekstowe, z autorami i inne. Trzeba wtedy je usunąć, aby zostały tylko pliki moda, np.: pliki .class. Wszystkie wymagania do innych modyfikacji, jak wpomniany ModLoader wrzucamy do Minecraft.jar, resztę modów do folderu Mods

Istnieją modyfikację, które muszą inaczej być instalowane. Powinny zawierać instrukcje.
Istnieją także modyfikacje, które muszą być zainstalowane w pliku "Minecraft.jar", a nie "mods", ale nie są wymagane do działania innych modyfikacji. Przykładem takich modyfikacji jest mod o nazwie Biosphere

INSTALACJA TEKSTUR

Tekstury o mniejszej liczbie pikseli instaluje się jedynie wgrywając pliki .zip do folderu "texturepacks" i folderze Minecraft.

Przed wgraniem tekstur o liczbie pikseli przekraczającej 32 patchujemy programem MCPatcher, na nie-zmodowanym Minecraftcie.


FAQ, czyli często zadawane pytania

Pytanie: Mam czarny ekran po logu Mojang i Minecraft się Crashuje/wyskakuje log błędu! Co robić?
Odpowiedź: Sprawdź, czy zainstalowałeś dobrze modyfikacje, wymagania do tej modyfikacji, jak ModLoader, czy usunąłeś META-INF, albo odinstaluj inne modyfikację

Pytanie: Po zpatchowaniu Minecrafta MCPatcherem Minecraft nie chce się włączyć! Dlaczego?
Odpowiedź: Jest to raczej rzadka sytuacja. Przywróć plik "Minecraft.jar" do stanu sprzed zainstalowania modyfikacji, a nawet usunięcia folderu META-INF, force updatem

Pytanie: Mam pirata i nie mam Force Update, co wtedy?
Odpowiedź: Zakup Minecrafta

Pytanie: Po wybraniu danej tekstury niektóre bloki wyglądają normalnie, a na niektórych płonie ogień, wyglądają jak portal do Netheru, a woda jest szara, co poradzić?
Odpowiedź: Jest to tekstura większa od 32 pikseli, należy użyć programu MCPatcher.


http://www.cedric.cba.pl/inne/Tesco.png
AvE BaRcA!!!!!!!!!!
Pomogłem? DaJ +

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plskerls mroczni rycerze